UMKE ÇALIŞMA TOPLANTISI

UMKE yapılanması ve özlük haklarına yönelik, 19 Aralık 2014 tarihinde Ankara il Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda, çalışma yapılması planlanmaktadır.


UMKE-DER, Bakanlığımız ile birlikte 2015 yılında tüm illerin çoklu katılımıyla UMKE Çalıştayı yapılmasını planlamaktadır. Derneğimiz 2015 yılında düzenlenecek ve UMKE çalışmalarına yön verecek Çalıştay öncesinde hem illerde UMKE birim sorumluluğunu yürüten, hem de UMKE-DER faaliyetlerine destek veren UMKE’li çalışma arkadaşlarımızla Ankara’da 19 Aralık 2014 tarihinde bir çalışma toplantısı düzenleyecektir. Toplantıda
UMKE’nin kuruluşundan bugüne kadar, kazanılan tecrübeler perspektifinde, Bakanlığa sunulmak üzere UMKE çalışmalarının güçlenmesine katkı sağlayacak somut öneri paketleri hazırlanacaktır.

Toplantıda 3 ana çalışma programı yer alacaktır:

1.                  UMKE Gönüllülük sisteminin değerlendirilmesi,

2.                  663 sayılı KHK öncesi ve sonrasında UMKE çalışmalarının değerlendirilmesi,

3.                  UMKE eğitim programlarının değerlendirilmesi şeklindedir.

 

Toplantıya katılacakların 3 ana çalışma grubundan bir tanesini seçerek kolaylaştırıcıların yönlendirmesiyle, konuyla ilgili görüş, öneri ve eleştirilerini ve aynı zamanda çözüm önerilerini somut şekilde dile getirmeleri beklenmektedir.

Toplantının ardından tüm gruplar bir araya gelerek 3 grupta görüşülen konular ve sonuç raporları tüm grupla paylaşılacak ve son hali verilecektir.

Detaylandırılmış öneri raporları ise UMKE-DER ilgili komisyonları tarafından hazırlanarak 15 gün içerisinde Bakanlığımıza sunulmuş olacaktır.

 

Toplantı Tarihi:           19 Aralık 2014

Toplantı Yeri:              Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Binası AK Şemseddin Salonu

Mehmet Akif Ersoy Mah. Bağdat Cad. No:62

Yenimahalle/Ankara

 

Unutmayınız;

1.                  Size daha sonra ulaştırılacak dijital anket formunu ilinizde en az 10 Kişinin doldurmasını sağlayarak “ANKET” konu başlığı ile 10.12.2014 tarihine kadar info@umkeder.org e-posta adresine ulaştırmanız,

2.                  Hangi çalışma grubuna dahil olmak istediğinizi ve size sunulan konaklama alternatifini belirtmeniz gerekmektedir.

 

Saygılarımızla.

UMKE-DER Yönetim Kurulu


Makam onayı Valilik için tıklayınız.
Makam onayı Bakanlık için tıklayınız.
Toplantı katılım listesi için tıklayınız.