LOGO TASARIM YARIŞMASI


Logo Tasarım Yarışmasında Yeni Duyuru:

Temsilciliklerimizden gelen talepler ve yarışmanın son katılım tarihinin uzatılması talepleri nedeniyle
son katılım tarihi 15 KASIM 2015 olarak değişti.

Yarışmanın katılım koşullarından biri olan UMKE üyesi olma şartı da değişmiş olup yarışmaya herkes katılabilir.

 

 

UMKE DERNEĞİ (UMKE-DER)

LOGO TASARIM YARIŞMASI

SON KATILIM TARİHİ 15 KASIM 2015

Yarışma Amacı:   Uluslararası Medikal Kurtarma Ekipleri Derneği’nin (UMKE-DER) kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem / logonun tasarlanmasıdır.

Yarışmanın Konusu: UMKE-DER, görevini ve hedefini yansıtacak, hem UMKE’nin sahip olduğu genel imajla uyumlu; yaratıcı, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına olanaklı yeni logosunu aramaktadır.

 Değerlendirme Kriterleri: 

·      Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, kavramsal yaklaşım ve estetik bütünlük açısından değerlendirilecektir.

·      Tasarımda “UMKE-DER” yazısı kullanılacaktır. Amblem / logo, kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış bir simge veya bunların birleşiminden oluşabilir.

·      Katılım formunda her tasarımcının mutlaka unutmayacağı ve akılda kalacak bir rumuz belirlemesi gerekecektir.

Teknik Hususlar: 

·      Amblem / logo, kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, UMKE-DER’e ait her türlü basılı materyal ve dijital ortamda kullanılabilir formatta olmalıdır.

·      Amblemin / logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, dergi, broşür, kitapçık, kitap, pankart, poster, şapka, tişört, bayrak, çanta, kalem, ajanda, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta, vb.) tasarımın renkli ve siyah beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile kullanmada probleme yol açmayacak şekilde hazırlanması şarttır.

Yarışma Takvimi:

  • Yarışma İlan Tarihi: 05 Eylül 2015 
  • Son Teslim Tarihi: 15 Kasım 2015 Saat: 17.00

·      Sonuç İlan Tarihi: 18 Kasım 2015 

Yarışma Jürisi   :

Alparslan CAN (Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği)

Alper ÖZKUTLU (UMKE-DER Yönetim Kurulu Üyesi / Sayman)

Aydoğan KAYA (UMKE-DER Van İl Temsilcisi)

Aylin KURU (Bursa İl Sağlık Müdürlüğü / Üye)

Barış YEŞİLBAŞ (UMKE-DER Yalova İl Temsilcisi)

Birsen YILDIZ (UMKE-DER Bursa İl Temsilcisi)

Ejder KORKMAZ (Grafik Tasarımcı)

Osman GÖKDEMİR (UMKE-DER Bolu İl Temsilcisi)

Tülay AKGÜN (UMKE-DER Genel Başkanı)

Yakup GÜNDÜZ (İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü/ Üye)

Yeşim ÜNAL (UMKE-DER Genel Sekreteri)  

Yunus GENÇ (UMKE-DER Kütahya İl Temsilcisi)

Organizasyon Üyeleri  : Sibel İNAN, Serap METİNTÜRK

 

Katılım Koşulları:

·      Yarışmaya herkes katılabilir.

·      Yarışmaya katılmak isteyenlerin, eserlerini, 15 Kasım 2015 günü saat: 17.00’a kadar "umkedernegi@gmail.com"  iletişim adresine “LOGO YARIŞMASI” konu başlığıyla göndermeleri gerekmektedir.

·      Yarışmaya katılmak isteyenler, öncelikle başvuru formunu doldurarak http://www.umkeder.org/  ve  http://www.umke.org/ web sitesinden ilgili linke tıklayarak başvuru yapabilirler.

·      Başvuru formuna tasarımcılar, eserde kullandığı unsurların anlamını anlatan kısa bir açıklamayı da yazılı olarak göndermesi gerekmektedir.

·      Yollanan Kayıt formu sonrasında eserlerin, Adobe Illustrator, Free Hand veya CorelDraw programlarından biri ile hazırlanmış vektörel çizimi convertlenmiş şekilde ve yüksek çözünürlüklü TIFF/JPEG versiyonları ile "umkedernegi@gmail.com" adresine yollanması gerekmektedir.

·      Katılımcı; ödül alan amblem/logonun tam kullanım hakkını UMKE-DER'e süresiz olarak verdiğini ve buna bağlı olarak, gerek 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat çerçevesinde yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve benzeri şekilde umuma arzı ile ilgili bilumum haklar için UMKE-DER'ne tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

 

Ödül:

Casper VIA T27 Tablet.

İletişim:

Web                 :www.umkeder.org

E-mail              :umkeder@gmail.com             

İletişim           : Sibel İnan   +90 538 449 0610 -  Serap METİNTÜRK  +90 506 399 4215

 

Yarışma Başvuru Formu:

http://goo.gl/forms/ygPxbpynlk